شهيد محمد عسكري
زنده ياد شهيد محمد عسكري شاهرخ آبادي فرزند رمضان به سال 1341 در روستاي شاهرخ آباد كرمان جشم به جهان گشود و پس از گذراندن خدمت سربازي در سال 1362 به استخدام مجتمع مس سرچشمه در آمد و در واحد تغليط شروع به كار كرد و همزمان با اوج جنگ تحميلي و حملات ناجوانمردانه دشمن بعثي به مرزهاي ايران اسلامي در قالب نيروهاي بسيجي استان كرمان در تاريخ 18/10/1363 به جبهه عزيمت نمود و پس از مجاهدتهاي فراوان سرانجام در تاريخ 12/12/1363 در منطقه بدر به آرزوي ديرينه خود يعني درجه رفيع شهادت نائل آمد و به ديدار معبود شتافت .
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد محمد سام نژاد
شهيد بزرگوار محمد سام نژاد كروكي فرزند غلامحسين به سال 1343 در خانواده اي مذهبي در منطقه كروك از توابع شهرستان بم به دنيا آمد. وي در سال 1359 در شركت ملي صنايع مس ايران استخدام و در واحد پالايشگاه مجتمع مس سرچشمه مشغول به كار شد. او كه تجاوزات آشكار دشمن بعثي و حمايتهاي همه جانبه استكبار جهاني را برضد ارزشهاي والاي انقلاب اسلامي و كشور تاب نمي آورد به همراه گروه عظيمي از بسيجيان جان بر كف استان كرمان در تاريخ 4/8/1364 به جبهه هاي نبرد اعزام شد و درتاريخ 20/10/1364 در هورالعظيم شربت گواراي شهادت را سركشيد و به لقاء الله پيوست .
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد عبدالرضا تركمان
شهيد بزرگوار عبدالرضا تركمان فرزند محمدتقي به سال 1332 در شهرستان باختران متولد گرديد.تفكرات و عقايد مذهبي خانواده او را از سالهاي جواني با جريانات و گروههاي مذهبي ضد رژيم شاهنشاهي آشنا كرد. پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي نيز با همين احساس تعهد و وظيفه به همراه گروههاي مبارز مجتمع شهرمس سرچشمه در كار سازماندهي اولين كميته هاي انقلاب همكاري مستمر و نزديك داشت. وي در سال 1356 به استخدام شركت ملي صنايع مس ايران در آمد و در امور معدن مشغول به كار شد. با شروع جنگ تحميلي، به همراه ديگر بسيجيان استان به جبهه هاي نبرد عازم گرديده و در تاريخ 3/12/1360 در منطقه عملياتي بستان به فيض به عظيم شهادت نايل آمد.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد عباس مختاري
شهيد عباس مختاري فرزند ميرزا به سال 1338 در روستاي دره در از توابع رفسنجان متولد گرديد و در خانواده اي مذهبي رشد و نمو كرد. در سال 1365 به استخدام مجتمع مس سرچشمه در آمد و با عزمي راسخ در واحد ذوب اين مجتمع آغاز به كار كرد . اما يورش ناجوانمردانه دشمن بعثي به مرزهاي ايران را تاب نياورد و با رها كردن كار و خانواده براي مقابله با خصم زبون به جبهه هاي نبرد شتافت و پس از ماهها تلاش و مجاهدت سرانجام سرانجام در تاريخ 1361 به فيض عظيم شهادت نايل گرديد و به ديدار خداي شهیدان شتافت . فاطمه و حسن يادگار ارزشمند اين شهيد والامقامند.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد محمدحسن عابدي داوراني
شهيد گلگون كفن محمدحسن عابدي داوراني فرزند غلامحسين به سال 1326 در روستاي خنامان از توابع شهرستان رفسنجان به دنيا آمد. وي كه در خانواده اي مذهبي بزرگ شده بود از سالهاي جواني به صف مبارزان و مخالفان رژيم پهلوي پيوست و با تفكرات حضرت امام همراه شد. شهيد عابدي در سال 1361 به استخدام مجتمع مس سرچشمه در آمد و در واحد انتظامات به ادامه خدمت مشغول گرديد. وي در جريان جنگ تحميلي با احساس وظيفه و براي اداي تكليف الهي در تاريخ 25/6/1364 به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شتافت و پس از چهار ماه مجاهدت درتاريخ 20/10/1364 در منطقه عملياتي والفجر هشت (فاو) به فيض عظماي شهادت نايل آمد.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد اسفنديار صابري
سردار شهيد اسفنديار صابري فرزند صفر به سال 1341در روستاي ريسه از توابع شهربابك متولد شد. او كه در خانواده اي سخت كوش و زحمت كش به دنيا آمده بود و طعم تبعض و فقر را بخوبي مي شناخت، از سالهاي جواني و از دوران دبيرستان با موج عظيم انقلاب مردم ايران همراه شد و در سازماندهي تظاهرات و اعتصابات مردمي در تهران و رفسنجان نقش قابل توجهي را ايفا نمود و پس از پيروزي انقلاب اسلامي رفسنجان پيوست و بسيج كارگري و كارمندي سرچشمه را راه اندازي كرد و همزمان عضو ستاد پشتيباني جنگ مجتمع مس سرچشمه نيز بود و در تشكل و سازماندهي بسيجيان اين منطقه نقش بسيار مهم و ارزشمندي را ايفا نمود. تدين، شجاعت، صراحت كلام، خوشرويي و صداقت از ويژگيهاي بارز وي بود كه او را به چهره اي شاخص، ماندگار و دوست داشتني تبديل كرده است. و سرانجام روح بلندش تاب قفس تنش را نياورد و پس از سالهاي حضور در جبهه ها و تحمل زخمها و تركشهاي فراوان در تاريخ 20/11/1364 در منطقه هورالعظيم به شهادت رسيد.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد محمد خرسندي
شهيد محمد خرسندي فرزند نادعلي به سال 1341 در شهربابك ديده به جهان گشود و دوران كودكي و نوجواني را در خانواده اي مذهبي و علاقه مند به اهل بيت گذراند. با پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و با تفكرات و افكار بلند معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره)آشنا گرديد. در سال 1363 به استخدام مجتمع مس سرچشمه در آمد و در واحد پالايشگاه مشغول به كار شد و در دوران جنگ تحميلي در قالب نيروهاي بسيجي براي دفاع از كيان اين آب و خاك و كوتاه كردن دست دشمن زبون به جبهه ها شتافت و در تاريخ 16/4/1365 در منطقه شلمچه و درعمليات غرور آفرين كربلاي پنج شهد شيرين شهادت را نوشيد.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد عباس اناري نوه
شهيد عباس اناري نوه فرزند اكبر به سال 1337 در روستاي كاظم آباد رفسنجان چشم به جهان گشود. تحصيلات خود را در رفسنجان به پايان رساند و همراه با مردمان خدا جوي اين ديار در راه به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي كوشش ها و مجاهدتهاي فراوان كرد. وي به سال 1361 در مجتمع مس سرچشمه استخدام و در نيروگاه حرارتي مشغول به كار شد. با آغاز جنگ تحميلي به دفعات كار و خانواده را رها كرد و براي مقابله با دشمن بعثي به جبهه ها نبرد شتافت. او كه انساني شجاع و خداجو بود در عمليات مختلفي شركت كرد و دلاوريهاي فراواني از خود نشان داد و در لشكر ثارالله مسئوليت فرماندهي گروهان را نيز بر عهده داشت. و سرانجام در تاريخ 14/10/1365 در منطقه عملياتي كربلاي چهار به فيض عظيم شهادت نائل آمد و به خيل همرزمان شهيدش پيوست .
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد محمد مولايي
شهيد محمد مولايي در سال 1337 در خانواده مذهبي در شهر رفسنجان به دنيا آمد و پس از گذراندن دوران كودكي، تحصيلات خود را تا پنجم ابتدايي به پايان رساند و پس از آن به علت محدوديتهاي خانواده و مشكلات اقتصادي ترك تحصيل نموده و دوشادوش پدر و برادر بزرگ خود براي گذراندن زندگي مشغول به كار شد تا اينكه به خدمت سربازي احضار شد و چون خدمت سربازي ايشان همزمان با تظاهرات انقلابي مردم ايران بر عليه شاه معدوم بود و به فرموده رهبر معظم انقلاب كه دستور داده بودند سرباز خانه ها را خالي كنيد، ايشان هم خدمت سربازي را رها كرده و به خيل عظيم مردم پيوسته و در تظاهرات و حركتهاي عظيم مردمي شركت نمودند.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

شهيد حاج علي محمدي پور
شهيد حاج علي محمدي پور فرزند جواد به سال 1338 در روستاي دقوق آباد از توابع نوق رفسنجان ديده به جهان گشود. از سالهاي جواني به مبارزات مردمي بر عليه رژيم ستم شاهي پيوست و در سازماندهي تظاهرات و مبارزات مردمي نقشي بسيار پر رنگ و حضوري مؤثر داشت. وي كه همواره تحت تعقيب ماموران ساواك و نيروهاي امنيتي رژيم پهلوي بود، اكثراً به زندگي مخفيانه و ادامه مبارزه حتي در ساير استانها و شهرهاي كشور مي پردخت و با توجه به شجاع ذاتي و اعتقادي كه داشت مبارزه مستقيم با مزدوران و عوامل رژيم را سرلوحه كار خود قرار داده بود.
يکشنبه ١٣ تير ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ادامه >>

2 3 صفحه بعدی >>