کد خبر: 214/ ١٥:١١ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 214
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
مناقصه و مزایده, سرچشمه
آگهي مناقصه شماره 21982784
موضوع: انجام عمليات حفاري و نمونه برداري از سد باطله مجتمع مس سرچشمه
 
شركت ملي صنايع مس ايران در نظر دارد موضوع مناقصه فوق الذكر را با مشخصات و شرايط كلي زير از طريق مناقصه عمومي به شركت ها يا موسسات واجد صلاحيت واگذار نمايد:

الف-  شرح مختصر كار :

 

گمانه زني و نمونه گيري براي حداقل 20 نقطه با توزيع يکنواخت در سطح, تا عمق 60 متر رسوب و ارائه نمونه به ازاي هر 30 سانتيمتر عمق در هر گمانه. توزيع نمونه برداري و تعيين محل گمانه ها بايست به تاييد کارفرما برسد.

نمونه گيري ممکن است بر بستري از آب, مواد نيمه جامد, گل و لاي و يا مواد جامد و از موادي با تنوع فازهاي فيزيکي به اين ترتيب, صورت پذيرد.

اطلاعات نمونه گيري ميبايست براي هر گمانه و با توجه به عمق مواد آن لايه ثبت و نمونه کد گذاري شده ارائه شود.

بخش تخمين ذخيره:

حجم ذخيره رسوب پشت سد باطله که در بخشهاي مختلف داراي فازهاي فيزيکي جامد تا شبه مايع است, ميبايست توسط پيمانکار تعيين و در قالب محاسبات و گزارش فني, نقشه هاي مربوطه اعم از پلان, پروفيل و نقشه سه بعدي ارائه شود. براي انجام اين مهم, علاوه بر انجام عمليات نقشه برداري, از هر روشي که لازم باشد اعم ازتکنيکهاي ژئوالکتريک, الکترومغناطيس, اولتراسونيک, لرزه نگاري انکساري, GPR  و ... ميبايست عمق رسوبات و نهايتا ذخيره پشت سد تعيين شده و تخمين زده شود.

موارد شامل و نه محدود به:

تجهيز كارگاه اجرايي و برچيدن آن پس از پايان پروژه، بکارگيري راهکار مناسب جهت حمل ماشين آلات تا محلهاي نمونه گيري با در نظر گرفتن جنس بستر (خاک خشک، خاک نيمه خشک، باتلاقي، مستغرق).

پيشنهاد محل نمونه گيري ها به تعداد حد اقل 20 نقطه با توزيع يکنواخت در سطح يا هر توزيع مورد تاييد کارفرما .

حفر حداقل 20 نقطه بر اساس توزيع مصوب و نمونه گيري از هر 30 سانتيمتر عمق رسوب يک عدد تا حداقل 60 متر عمق رسوب از سطح نمايان.

نشاندار کردن نمونه ها و اختصاص آنها به محل و عمق نمونه برداري بر اساس نقشه هاي مبناي حفاري. اين نقشه ها و ساختار شماره گذاري و نحوه ارائه نمونه ها قبل از انجام کار ميبايست به تاييد کارفرما برسد و حداقل هر نمونه بايد در يک پاکت پلاستيکي متالايز و يا پاکت با پوشش فويل آلومينيوم بسته بندي و آب بند شود تا از هوازدگي، تغيير مشخصات فيزيکي و شيميايي و فساد آن جلوگيري شود.

پيمانکار تجهيزات و روش نمونه برداري براي هر نقطه را با توجه به جنس زمين در آن نقطه مشخص مينمايد. اين جنس رسوب از هر فازي فيزيکي اعم از مايع, نيمه جامد يا جامد را ممکن است دارا باشد.

نقشه برداري و عمق سنجي رسوبات در تمامي سطح محل ذخيره به هر روش لازم و تهيه نقشه هاي پلان, مقطع و پروفيل, نقشه سه بعدي و ارائه گزارش فني و محاسبات و تعيين حجم ذخيره پشت سد.

تهيه برنامه زمان بندي و روش انجام عمليات نمونه برداري و عمق سنجي.

آغاز عمليات نمونه برداري و عمق سنجي طبق برنامه زمان بندي تأييد شده توسط کارفرما.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: