کد خبر: 34/ ٠٦:٥٨ - شنبه ١٨ ارديبهشت ١٤٠٠/ تعداد بازدید: 34
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
مدیر عامل گلنکور می‌گوید شرکت‌های معدنکاری در صورتی به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های معدنی جدید مس ترغیب می‌شوند که قیمت هر تن از این فلز به 15 هزار دلار برسد
 
به گفته ایوان گلاسنبرگ، مدیر عامل بیلیونر گلنکور، قیمت مس باید پنجاه درصد نسبت به اوج تقریباً بی‌سابقه فعلی‌اش افزایش یابد تا شرکت‌های معدنکاری به سرمایه‌گذاری در زمینه عرضه معدنی جدید کافی این فلز برای پاسخگویی به تقاضای بالای آن تشویق بشوند.

قیمت مس در هفته گذشته برای نخستین بار در طول یک دهه پیش به 10 هزار دلار برای هر تن رسید و از جمله فلزاتی بوده است که بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. علت این رشد قیمت اقدامات تشویقی، بهبود اقتصاد جهانی نسبت به رکودی که در همه گیری کووید 19 دچار آن شده بود و نگرانی های مرتبط با عرضه بلند مدت می باشد. گلاسنبرگ روز پنجشنبه گفت این بدین معناست که شرکتهای معدنکاری ناچارند وارد قلمروهایی دشوارتر مانند روسیه و بخشهایی از کمربند مس در آفریقای مرکزی برای یافتن معادن جدید بشوند، و این ورود نیاز به قیمتهایی بالاتر دارد تا مخاطرات را جبران کند. گلاسنبرگ گفت: "ما پروژه های آماده به کار چندانی نداریم. قیمتها باید بیشتر افزایش یابند. برای انجام گرفتن این سرمایه گذاری دشوارتر باید قیمت هر تن مس به 15 هزار دلار برسد." بزرگترین شرکتهای معدنکاری نگاه شان به مس در سطحی جهانی نگاهی خوش بینانه بوده است، چرا که بر این باورند که در بلند مدت مصرف این فلز در شهرها و در صنعت خودروهای برقی باعث گسترش دامنه تقاضا خواهد شد، در حالیکه منابع جدید عرضه مس محدودند. علاوه بر این، معادن بزرگ در حال توسعه معدودند و هیچیک از آنها در مقیاس مورد نیاز برای پاسخگویی به تقاضای پیش بینی شده برای آینده نیستند.

 

Mining Weekly :منبع

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: