کد خبر: 103/ ٢٢:٣٩ - سه شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٠/ تعداد بازدید: 103
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
مرکز آموزش جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه، قطب آموزش‌های معدنی کشور خواهد بود
 
مرکز جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، عصر امروز (سه‌شنبه 10 فروردین‌ماه) با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای،  چند عنصر ارزشمند وجود دارد که نخستین آن تدوین استاندارد شغلی است، لذا مجتمع مس سرچشمه وقتی جزء 20 شرکت بزرگ جهانی است، از این شرکت انتظار داریم که امروز در تمام مشاغلش استاندارد شغلی را تدوین کند.

علی اوسط هاشمی ادامه داد: دیگر عنصر ارزشمند در سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش ضمن خدمت و حین کار است که باید یک ضرورت محسوب شود چون عمر مهارت‌ها کوتاه شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی این را داریم که سنجش مهارت تمام پرسنل شرکت ملی صنایع مس ایران را با همکاری هم انجام دهیم؛ بیایید این برند را این‌گونه به رخ بکشید که سطح مهارت پرسنل را براساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای ارزیابی کنید، سپس به هرکدام گواهی‌نامه  فنی و حرفه‌ای اعطا کنید که در دنیا معتبر است.

اوسط هاشمی، دیگر عنصر ارزشمند در سازمان فنی و حرفه‌ای را ایجاد بانک اطلاعات از نخبگان و فرهیختگان برشمرد و افزود: باید در سطح کشور این موضوع را ترویج دهیم؛ ما باید به خوشه‌های ذیلِ این صنعت مرجع و مادر (صنعت مس) و محصول مادر بیندیشیم؛ چه‌بسا مس سرچشمه بتواند ایده «هر خانه، یک کارگر» را در این استان جزو رویکردهای کلان خود  قرار دهد.

وی همچنین گفت: ایران از نظر علمی در رتبه 41 تا 42 جهان است اما در زمینه عدم تناسب تحصیل‌کرده‌ها با تقاضای بازار در رتبه 119 جهان قرار داریم؛ ضمن این‌که متاسفانه ایران از نظر فارغ‌التحصیلان بیکار در رتبه 116 جهان قرار دارد؛ پس اگر قرار است کشور در مدار توسعه و تعالی قرار گیرد که رفاه و سعادت را تضمین کند، راهی جز توجه به توانمندسازی انسان وجود ندارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، همچنین طی بازدیدی از مرکز آموزش جوارکارگاهی و امکانات و تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی آن، تاکید کرد: از این پس، مرکز آموزش جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه، قطب آموزش‌های معدنی کشور خواهد بود.

روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: