کد خبر: 278/ ١٥:٤٠ - يکشنبه ٣ فروردين ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 278
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي, خارجي, خبرهای ورزشی, اخبار كوتاه, مشاغل كليدي, coronavirous
با حمایت مجتمع مس سرچشمه
سالن بحران بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان در حال تجهیز است
 
یکی از سیاست های اصلی و اولویت نخست شرکت ملی صنایع مس ایران توجه به سلامت کارکنان و پرسنل خود و در عین حال سلامت شهرهای پیرامونی که معین اقتصادی آنها است،می باشد.

با توجه به گسترش شیوع کرونا ویروس در کشور که ناگزیر در شهرستان رفسنجان نیز چندین نفر به آن مبتلا شده اند، بر اساس تاکید مدیرعامل محترم شرکت ملی صنایع مس ایران، هیئت مدیره محترم و نیز مدیریت محترم مجتمع مس سرچشمه که اهتمام ویژه ای به این موضوع دارند، در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت ملی صنایع مس ایران، سالن بحران بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان با حمایت مجتمع مس سرچشمه برای آمادگی مقابله با بیماری کرونا در حال تجهیز است.

مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه در این رابطه با اشاره به تجهیز سالن بحران بیمارستان علی ابیطالب(ع) با حمایت مجتمع مس سرچشمه، اظهار کرد: این بیمارستان سرپایی که در بخشی از محوطه بیمارستان در حال تجهیز است، ظرفیت بستری 45 بیمار را خواهد داشت.
دکتر داریوش ضیایی پور اظهار کرد: از روزهای اول ورود ویروس با تشکیل کمیته بحران و ایجاد کمیته پیشگیری از کرونا در مجتمع مس سرچشمه، بیش از ۱۷۰ مصوبه در این کمیته به تصویب رسید.
وی به دیگر اقدامات مجتمع مس سرچشمه در مقابله با شیوع ویروس کرونا در شهرستان اشاره و بیان کرد: اقلام بهداشتی از جمله ماسک، الکل، مواد ضدعفونی کننده و ... از سوی مجتمع مس سرچشمه تامین و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: کارگاه تولید ماسک توسط یکی از خیریه ها در رفسنجان راه اندازی شده است و مجتمع مس سرچشمه خرید اقلام تولیدی این کارگاه و قرار دادن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان را در دستور کار دارد.
مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه خرید ماسک های ویژه N95 و ماسک جراحی و ... برای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و پشتیبانی از شرکت های تولیدکننده اقلام بهداشتی و ضروری در این ایام را از دیگر اقدامات مجتمع مس برشمرد.
ضیایی پور در ادامه به فعالیت های صورت گرفته در مجتمع مس و شهرک سرچشمه در راستای پیشگیری از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: از اولین روزهای ورود وبروس به کشور اقدامات گسترده ای در سطح مجتمع صورت گرفت و پرسنل مجتمع به حداقل تعداد کاهش یافته است. همچنین کلیه بیماران خاص، زنان باردار و دیگر گروههای پر خطر از کار در مجتمع معاف شدند.

مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه ادامه داد: غربالگری ورودی های مجتمع و شهرمس در دستور کار قرار دارد و تمامی خودروها و افراد برای ورود به مجتمع بازرسی و پایش می شوند و قبل از ورود ضدعفونی می شوند.
ضیایی پور گفت: رستوران های مجتمع و شهر تعطیل شدند و کلیه ماموریت های پرسنل و فعالیتهای فرهنگی، هنری و ورزشی لغو شدند.
وی خاطرنشان کرد: بخش بهداشت و درمان مجتمع نیز در آمادگی کامل قرار دارد و اتاق ویژه کرونا تجهیز و دو آمبولانس نیز به آن اختصاص داده شده است.

ضیایی پور اضافه کرد: توزیع پک بهداشتی برای پرسنل با همکاری امور سفارشات، ایمنی و نظارت، اطلاع رسانی با نصب بنر با تاکید بر ماندن مردم در منازل و تعطیلی مغازه های شهر از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
مدیر بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه همچنین تشکیل گروههای مراقبین سلامت در سطح مجتمع و بازرسی از تمام مکانهای مجتمع و غربالگری کلیه پرسنل را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: