کد خبر: 452/ ٠٩:٢٠ - يکشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 452
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
مشاغل كليدي
آشنايي با شغل كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب
توقف درايو = توقف توليد
 
درايويكي از تجهيزات برقي و پرکاربرد در صنعت است كه برخي از مهمترين امكانات درايو شامل راه اندازي نرم و مناسب الكتروموتور، کنترل دور الكتروموتور، تغيير جهت الكتروموتور، حفاظت كامل الكتروموتور و امكان مانيتورينگ و آگاهي از وضعيت الكتروموتور در اتاق كنترل مي باشد.

در كارخانه ذوب مس سرچشمه استفاده از درايو هنگامي رونق گرفت كه تغيير تكنولوژي كوره ريورب به فلش صورت پذيرفت و از اين هنگام بود كه كليه تجهيزات برقي اين كارخانه تغيير كردند و بسياري از تجهيزات جديد و با تكنولوژي روز در اين كارخانه نصب شدند.

از جمله اين تجهيزات مي توان به درايوها و يو پي اس ها و سافت استارتر اشاره كرد كه در كارخانه فلش و كارخانه كنورتور نصب گرديدند. اين تجهيزات از تجهيزات مهم و حياتي كارخانه ذوب مي باشند چرا كه وظيفه كنترل و راه اندازي الكتروموتورهاي كارخانه ذوب را برعهده دارند.

با توجه به نصب 110 عدد درايو و 30 عدد سافت اسارتر و20 عدد UPS در كارخانه ذوب، به منظور نگهداري وتعميرات تجهيزات فوق مسئولان واحد برق ذوب در اواخر سال 97 به اين نتيجه رسيدند كه بايد چارتي به نام كارشناس ارشد درايوها و تجهيزات MCC درذوب ايجاد شود كه اين امر به آقاي حسين قائمي زاده محول گرديد و تقريباً دو سال است كه او در چارت « كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب» مشغول به كار است.

وي درباره سابقه فعاليت خود در مجتمع مس سرچشمه مي گويد: از سال 85 وارد شركت مس شدم و هم اكنون 14 سال سابقه كار دارم. در پروژه اتوماسيون مس سرچشمه در شركت تام ايران خودرو شروع بكار كردم تا اينكه در سال 1390 از طريق آزمون جذب شركت مس شده و در واحد برق ذوب مشغول به خدمت شدم.

وظايف كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC  

حسين قائمي زاده  در خصوص وظايف شغلي خود اين چنين توضيح مي دهد: وظيفه اصلي كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب، تعمير، سرويس و نگهداري،ايجادsetting  مناسب درايوها و از سوي ديگر تغيير برند برخي درايوها و يا جايگزين كردن و تنظيمات جديد آنها بر عهده اين شغل مي باشد.

درايوها تجهيزاتي هستند كه كاربرد اصلي آنها به منظورصرفه جويي در مصرف انرژي و تغيير دور الكتروموتورها است. هر پروسه صنعتي در هر كارخانه اي كه اجرا مي شود، نياز به پارامترهاي كنترلي متغير دارد، از آنجا كه الكتروموتورها نيروي محركه هر كارخانه اي هستند و با وجود ولتاژ و فركانس ثابت شبكه نمي توان تغيير دور الكتروموتور را ايجاد كرد، بنابراين جهت كنترل دور الكتروموتر از درايواستفاده شد .در درايوها از المان هاي الكترونيك قدرت استفاده شده است. اين المان ها شامل IGBT، تريستور و ديود هستند كه مي توان موتور را از دورهاي كم به دورهاي نهايي و حتي در تجهيزات خاص مانند سانتريفيوژها كه در تجهيزات هسته اي به كار مي رود بالاتراز دور نهايي تغيير داد.

قائمي زاده مي گويد: وجود جرقه باعث خرابي در كنتاكتورها و درنتيجه توقف الكتروموتور و خط توليد مي شد وجود همين المانهاي نيمه هادي در درايوها باعث حذف جرقه و افزايش عمر تجهيزات وكاهش در توقف خط توليد گرديد

وي ادامه مي دهد: درايوها تجهيزاتي هستند كه مي توان با استفاده از يك كارت مستقيم به شبكه هاي صنعتي مانند Profibus,Can open,profinet و هر شبكه صنعتي ديگري متصل شد و از اتاق كنترل مستقيم به درايوها فرمان stop، start، وتغيير دور را صادر و وضعيت درايو از لحاظ روشن يا خاموش بودن و اينكه اين درايو فالت دارد يا خير را مشخص كرد. همچنين امكان مانتيورينگ كردن جريان گشتاور و ساعت كاركرد الكتروموتور و...در اتاق كنترل وجود دارد.

كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب مجتمع مس سرچشمه به تجهيزاتي كه اين درايوها روي آن نصب شده اند اشاره كرده و عنوان مي كند: به طور مثال بايد به off gas fan هاي سمت كارخانه فلش و كارخانه كنورتور اشاره كنم كه  هر گونه توقف در اين تجهيز منجر به توقف كل فرآيند توليد در كارخانه ذوب مي شود

همچنين از اين درايوها در چرخش كوره هاي كنورتور و آند و جهت تغيير فلو فشار مشعلهاي سمت كوره فلش استفاده شده است.

توقفات پانچ ها در سال 98 به صفر رسيد

با توجه به كاربردهايي كه براي درايوها برشمرده شد، در اين راستا واحد برق ذوب مجتمع مس سرچشمه برخي پروژه ها را نيز تعريف كرده است.

قائمي زاده در اين رابطه توضيح مي دهد: مهمترين پروژه اصلاح سيستم راه اندازي پانچ هاي كنورتور بوده است. قبلاً مدارهايي كه وجود داشتند به صورت كنتاكتوري و چپگرد و راستگرد بودند .با توجه به اينكه ماهيت عملكرد الكتروموتورهاي اين پانچ ها به صورت لحظه اي و ضربه اي و با دفعات زياد مي باشد، اين كار سبب سوختن الكتروموتور كنتاكتورها و آسيب به تجهيزات مكانيكي مي شد كه با تغيير روند در نحوه راه اندازي الكتروموتور و استفاده از درايو، توقفات برقي پانچ ها در سال 98 به صفر رسيد و اين نشان از كاركرد و عملكرد فوق العاده يك درايو و كارايي آن درصنعت مي باشد.

وي در خصوص اورهال تجهيزات درايو اظهار مي كند: با توجه به كاتولوگي كه شركت سازنده ارائه مي دهند يكسري تعميرات دوره اي دارند و برخي از تجهيزات آنها بايد سرويس و برخي بايد عوض شوند، از جمله اين تجهيزات فن هاي خنك كننده قطعات و بردها و خازنهايي هستند كه در باس DC نصب مي شوند، اين خازن ها عمر مفيدي دارند كه بعد از اتمام آن بايد عوض شوند. همچنين به واسطه ماهيت ولتاژ DC و وجود غبار زياد دركارخانه ذوب گاهاً نياز به سرويس هاي زودتر از وقت اورهال نيز مي شود.

كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب مجتمع مس سرچشمه مي گويد: تجهيزاتي نظير فن هاي احتراقي، فن هاي فرايندي، اگزوز فن ها، فيدرهاي كنسانتره و سيليس و آهك، موتورهاي كوره كنورتر، موتورهاي كوره آند در كارخانه ذوب كه توسط درايو كنترل و راه اندازي مي گردند در صورت كاركرد نامناسب وتوقف اين تجهيزات منجر به توقف خط توليد و در مواردي منجر به كاهش توليد مي گردد.

توقف درايو= توقف توليد

قائمي زاده از استرس كاري شغل خود چنين مي گويد: بالاخره استرس كاري زياد وجود دارد، درست است كه تجهيزات بروز و با تكنولوژي روز دنيا هستند اما هر گونه توقف در اين فرايند منجر به توقف توليد و حتي توقف برخي تجهيزات منجر به خرابي و صدمه ديدن به كوره مي شود چون اين تجهيزات هر كدام با مواد مذاب كار مي كنند و اگر دماي مواد مذاب به هر نحو ممكن كم شود به آن تجهيز صدمات غيرقابل جبراني وارد مي شود.

كارشناس ارشد درايو و تجهيزات MCC ذوب مجتمع مس سرچشمه در پايان كار كردن در شركت صنايع مس را باعث غرور و افتخار دانسته و مي افزايد: خيلي خوشحالم كه در اين كارخانه مشغول به كار بوده و نقش كوچكي در توليد مس كشور در اين شرايط ويژه اقتصادي داشته باشم.

روابط‌عمومي مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: