کد خبر: 512/ ١٠:٣٢ - چهارشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 512
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
مشاغل كليدي
از توقف در توليد جلوگيري مي كنيم
نگاهي به كاركردهاي بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه
 
مهندس محمدمهدي رحيم زاده رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه از سال 80 در شركت ملي صنايع مس ايران اشتغال داشته و از همان ابتدا نيز در امور ذوب با رده هاي شغلي مختلف مشغول به كار بوده و اكنون مدت دو سال است كه سمت رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب را در مجتمع مس سرچشمه عهده دار است.

اصولا امور ذوب و خط توليد دو بخش اساسي دارد كه شامل بخش عمليات و تعميرات و بخش پشتيباني است و بخش پشيباني نيز شامل بخش متالوژي و دفتر فني مي باشد.
بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه از پنج قسمت اصلي تشكيل شده كه شامل بخش نگهداري و تعميرات مكانيك كه اين واحد نيز از دو بخش نگهداري و تعميرات سنگ شكن ها و كوره فلش تشكيل شده، بخش نگهداري و تعميرات كنورتور و ريخته گري، بخش نگهداري و تعميرات ابزار دقيق، نسوز كاري ذوب و بخش نگهداري و تعميرات برق كه هر كدام وظايف خاص خود را دارند، مي باشد.
حدود 120 نفر در بخش مكانيك در واحد نگهداري و تعميرات امور ذوب مس سرچشمه مشغول به كارند كه اقداماتي مانند تعويض قطعات مكانيكي، تاسيساتي و هيدروليك، سيستم هاي انتقال نيرو و انتقال مواد را بر عهده دارند.
در بخش نسوز كه با نظارت واحد ذوب با پيمانكار داخلي انجام مي گيرد 40 نفر مشغول به كار هستند و كارهاي نسوزكاري كوره هاي كنورتور آند و ... را اين شركت انجام مي دهد.
واحد برق و ابزار دقيق نيز با توجه به سيستم جديد كه در زمان كنوني متصل شده(كوره هاي فلش) مي توان گفت اتوماتيك كار مي كند و فرمانهاي تمام تجهيزات به صورت اتومات انجام مي شود با توجه به اين موضوع بار كار ابزار دقيق بالاتر رفته است.
واحد برق نيز شبيه ابزار دقيق بروز شده و نيروهاي اين واحد آموزشهاي لازم را ديده اند و سعي شده از توان داخلي استفاده شود تا مشكلي در بهره برداري بوجود نيايد.
اشتغال 220 نفر در بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه
در بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب 160 نفر نيرو به صورت مستقيم و حدود 60 نفر به طور غيرمستقيم مشغول به كار هستند چرا كه در برخي قسمت هاي اين بخش پيمانكار نيز وارد عمل شده است. پروسه اين بخش به شكلي است كه اگر كوچكترين وقفه اي در تجهيزات خط بوجود بيايد توليد ذوب با مشكل مواجه شده و در برخي مواقع شارژ كوره فلش را قطع مي كند.
وظيفه اصلي بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب، همانگونه كه از نامش پيداست نگهداري و تعميرات است. اصلي ترين رسالت اين مجموعه اين است كه تجهيزاتي كه در كارخانه نصب شده و فرايند توليد را انجام مي دهند هميشه قابليت دسترسي داشته و با درصد بالا نزديك به نقطه تعريف شده 100 درصد بتوانند كار كنند و راندمان و بازيابي توليد را بالا نگه دارند. اين كار مستلزم اين است كه اين تجهيزات نگهداري شده و هميشه آماده به كار باشند تا به هيچ وجه توقفي در زمينه توليد پيش نيايد و در وهله دوم تحت شرايطي برخي قطعات كه عمر مفيد و ساعت كاركرد مشخصي دارند زماني كه اين ساعت كاركرد تمام شود بايستي سرويس كاريهاي خاص خود را داشته باشند.
رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه توضيح مي دهد: در مرحله اول حفظ اين تجهيزات خيلي مهم است چرا كه برخي تجهيزات واقعا خاص هستند و اگر خداي ناكرده اشكالات اساسي براي آنها ايجاد شود توليد دچار وقفه مي شود. ما به طور متوسط در هر دقيقه حدود 2 تن كانس در كوره فلش شارژ مي كنيم و هر دقيقه توقف بدين معناست كه 2 تن از بار كوره كاسته شده و 2 تن از توليد عقب مي افتيم لذا كار ما بسيار حساس بوده و تمام سعي و تلاش مجموعه اين است كه طبق استانداردهاي تجهيزات، نگهداري و تعميرات آنها انجام شود. براي رسيدن به برنامه توليد كه چند ماه قبل از آغاز سال نو تصويب و به واحدها ابلاغ مي شود، تجهيزات بايد به خوبي كار كرده و اين امر مستلزم اين است كه نگهداري و تعميرات آنها به طور كامل انجام شود.
رحيم زاده مي افزايد: خوشبختانه سال گذشته توانستيم بالاتر از برنامه توليد در واحد ذوب مس توليد داشته باشيم و امسال با توجه به اينكه نسبت به سال گذشته افزايش توليد داشته ايم خوشبختانه تاكنون بالاتر از برنامه توليد داشته ايم و اميدوريم تا پايان سال نيز به همين شكل باشد و اهدافي كه سازمان براي امور ذوب مدنظر گرفته به آن برسيم.
وي ادامه مي دهد: سيستم نگهداري و تعميرات به صورت كنترل مانيتورينگ عمل كرده و تجهيزات را كنترل مي كنند يكسري تجهيزات بروز كه اكنون نصب مي شوند سنسورهاي هشداردهنده در زمينه دما، ارتعاش، صدا دارند و به صورت آنلاين چك مي شوند و خارج از آن برنامه PM دارند كه سازنده آن تجهيز، برنامه تعمير و نگهداري آن را اعلام كرده و طبق آن استاندارد، كارتهاي فعاليت براي آنها صادر شده و بنابراين پرسنل تعميرات مي دانند كه طبق برنامه روزانه، هفتگي، ماهيانه، شش ماهه اول سال، ساليانه و اورهال يكسري كارها براي تعميرات و نگهداري بايد انجام دهند كه طبق اين برنامه ها انجام مي شود. مواقعي هم وجود دارد كه خارج از اين برنامه ها ممكن است مواردي بوجود بيايد مانند وقوع يك حادثه كه پرسنل حضور يافته و سعي مي كنند آن قسمت يا تجهيز كه آسيب ديده را در كوتاه ترين زمان وارد مدار كنند.

 

در زمان اورهال توليد صفر است
رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه به اين موضوع اشاره مي كند كه معمولاً هر شش ماه يك اورهال در امور ذوب مس سرچشمه انجام مي شود كه حدود 10 روز طول مي كشد و ادامه مي دهد: اگر چه برنامه اورهال 10 روزه است اما سعي مي كنيم يك هفته كار به اتمام برسد و دو سه روز را به پيش گرم و مهيا كردن شرايط شارژ كوره اختصاص دهيم.
رحيم زاده مي افزايد: در اورهال يكسري برنامه ها پيش بيني شده است كه مستلزم آن است كه كوره را متوقف كنيم و تمام برنامه ها(حتي برنامه هاي جزئي) را در اين 10 روز بگنجانيم.
در اورهال كه توسط بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب انجام مي گيرد، تجهيزات كوره فلش، كنورتورها و واحد ريخته گري متوقف شده و يكسري مجاري مات، لاندرهاي انتقال مات، لودركار، ريل و واحد دراير در اين يك هفته تعمير اساسي مي شوند.
به گفته مهندس رحیم زاده اين تجهيزات كاملاً باز شده، تميز و بازرسي مي شوند و طبق برنامه اي كه سازنده قطعه داده و جزء گراف شش ماهه و سالانه ماست انجام مي شود و از اين زمان استفاده شده و تمام تجهيزات چك و بازديد و سرويس كاري كامل مي شوند كه تا اورهال بعدي كه شش ماه بعد است مشكل خاصي نداشته باشيم.
رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه در پاسخ به اين سوال كه آيا در اورهال توليد متوقف مي شود، اينگونه پاسخ مي دهد: بله، توليد متوقف و شارژ كوره فلش قطع مي شود و تمام بينهايي كه در داخل آن كانس ذخيره مي كنيم جهت بازرسي و بررسي خالي مي شوند. به عبارتي ديگر در زمان اورهال توليد صفر است و اين موضوع ضروري و لازم مي نمايد چون تجهيزاتي كه مستقيم در خط توليد قرار دارند و اين فرصت را ندارند كه چك و بازديد و تعمير شوند لازم است كه به مدت يك هفته از مدار خارج شده و تعميرات اصلي روي آنها انجام گيرد.

 

تكيه به توان داخلي
رحيم زاده به توانمندي داخلي در امور ذوب اشاره كرده و مي گويد: دو سال پيش كه كوره فلش توسط شركت اتوتک فنلاند كه يكي از شركتهاي صاحب صنعت ذوب در دنيا به شمار مي رود به بهره برداري رسيد، با توجه به تحريم هايي كه از دو سال قبل آغاز شده بود اين شركت عملاً با مجتمع مس سرچشمه قطع همكاري كرد لذا يكسري نگراني هايي درباره تامين قطعه خصوصاً قطعات مصرفي داشتيم.
وي اظهار مي كند: يكسري قطعات كوره فلش از شركت سازنده فقط براي مصرف سال اول ارسال شده بود اما با توجه به اينكه اين قطعات در حال مصرف شدن بود رو به اتمام بود. همچنين قطعات لاندرهاي مسي و كولينگ براي مشعل جت كه قطعه اساسي براي كوره فلش محسوب مي شود معيوب شده بود لذا با همكاري امور فني و مهندسي ذوب، بازرسي و امور مهندسي مجتمع، شركت هاي سازنده داخلي دعوت به همكاري شدند و با ديدن نمونه كارها، نمونه اوليه را ساختند و خوشبختانه تاكنون قطعاتي كه ما جايگزين توليد خارجي كرديم در خط كار مي كند و مشكل خاصي ندراد.
يكي ديگر از مزاياي اورهال ها براي همكاران آقاي رحيم زاده اين بوده كه با توجه به اينكه شركت سازنده در شرايط تحريم، از در اختيار گذاشتن نقشه ساخت قطعات كوره فلش خودداري كرده بود، آنها بتوانند در زمان اورهال كه بسياري از اين قطعات باز مي شوند اين قطعات را نقشه كشي كنند.
رئيس بخش نگهداري و تعميرات امور ذوب مجتمع مس سرچشمه در اين رابطه مي گويد: در دو سال گذشته بالغ بر 400 قطعه كه نقشه آن در اختيار ما نبوده در زمان اورهال دمونتاژ شده و با نقشه كشي آنها توسط واحد طراحي و مهندسي اين قطعات توسط شركتهاي داخلي در پروسه ساخت داخل قرار گرفته اند.

                                                                                                                                               روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: