در شرایط فشار و تحریم باید راهکاری پیش‌بینی شود تا هر مجموعه‌ای بتواند خود را از بحران‌ها نجات دهد و این اقتصاد مقاومتی است لذا باید اهداف اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی هر مجموعه ای در مقابل تنش‌ها و مشکلات باشد.(مدیر مجتمع مس سرچشمه)
 


کد خبر: 347/ ١١:٥٩ - جمعه ٢٥ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 347
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, اقتصاد مقاومتی
به همت ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه:
سومین کارگاه آموزش صنایع دستی مس تزئینی در هرمزآباد شروع به کار کرد
 
در مراسمی با حضور فرماندار رفسنجان، دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه، بخشدار مرکزی و رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان و جمعی از مسئولین محلی، سومین کارگاه آموزش صنایع دستی مس تزئینی به همت ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه در روستای هرمزآباد رفسنجان فعالیت خود را آغاز نمود.

شرکت 26 هنرجو در این دوره آموزشی
به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه در این مراسم  اظهار داشت: یکی از رسالتهای شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه انجام مسئولیتهای اجتماعی است که یکی از این مسئولیتهای اجتماعی برگزاری دوره های آموزشی می باشد.
 محسن ارسلان با بیان اینکه پیش از این دوره آموزشی چرم دوزی در کشکوئیه و تابلو فرش را در روستای اودرج برگزار کرده ایم، افزود: با همگاری اداره آموزش فنی و حرفه ای شهرستان این دوره ها برگزار شده و سومین دوره آموزشی با عنوان دوره آموزشی تزئینات صنایع دستی مس نیز با همکاری دهیاری و شورای اسلامی هرمزآباد با شرکت 26 هنرجو در این روستا برگزار می شود.
وی  بیان کرد: به سه نفر برگزیده این دوره هم در زمینه تجهیز کارگاه و هم در اختیار گذاشتن تسهیلات  کمک می کنیم.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه تصریح کرد: بخش دیگری که از فرماندار و بخشدار محترم برای توسعه بیشتر اقتصادی شهرستان انتظار داریم سرمایه گذاری بهتر شهروندان است.

برگزاری این دوره های آموزشی مفید به صورت مستمر ادامه داشته باشد

فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم ایجاد فرصت اشتغال برای افراد دارای مهارت را یک کار خیر دانست و اظهار داشت: از ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه که بانی کار خیر بوده و وقت زیادی را برای مطالعه و ایجاد شرایط مناسب برای اشتغالزایی افراد دارای مهارت صرف می کنند تشکر می کنم.
 مجید فصیحی هرندی با اشاره به اینکه تقاضای عده زیادی از جوانان شهرستان فراهم کردن فرصت اشتغال می باشد، افزود: عده زیادی خواهان کار در مس سرچشمه بوده و یا عده ای بدنیال اشتغال در کارهایی هستند که زیبنده آنها نیست لذا این موضوع نشان می دهد که باید فرهنگ کار و اشتغال را بازتعریف کنیم.
وی   با اشاره به این مطلب که حرکت به سوی یادگیری یک مهارت حرکت به سوی زندگی هنرمندانه است، خاطرنشان کرد: اگر کسی مهارت را در بازوی خود داشته باشد در هر جا زمینه اشتغال او فراهم است.
فرماندار رفسنجان ابراز امیدواری کرد که برگزاری این دوره های آموزشی مفید مانند یک رودخانه به صورت مستمر ادامه داشته باشد و در آینده نزدیک از بین افراد حاضر در این دوره آموزشی، افراد شاخصی در سطح کشوری و بین المللی در زمینه صنایع دستی داشته باشیم.

بخشدار مرکزی رفسنجان نیز در این مراسم با قدردانی از ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه در برگزاری سومین دوره آموزشی صنایع دستی در رفسنجان، اظهار کرد: مجتمع مس در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی را در حال انجام دارد در حالی که در سالهای گذشته این مسائل را نداشتیم.
مصطفی بخشی افزود: با همت مدیران مجتمع مس سرچشمه از برکات وجود این مجتمع در شهرستان استفاده می کنیم و واقعا جای قدردانی دارد. مس علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی در زمینه خرید محصولات آن نیز همکاری می کند.
 
رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان رفسنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش های کوتاه مدت مهارتی فعالیت می کند، اظهار داشت:  نزدیک به 10 هزار نفر بیکار در شهرستان رفسنجان داریم که جلساتی که با ستاد اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه داشتیم مجموعه آموزشی را برای شهرستان رفسنجان تعریف کردیم که برای کسب و کارهای مختلف، دوره های متنوع و هدفمندی را بر اساس نیازسنجی هایی که از سال 93 انجام شده را برگزار کنیم.

رضوی مقدم یکی از اغضای  شورای اسلامی هرمزآباد نیز در این مراسم
گفت: با همکاری مجتمع مس سرچشمه که باعث خیر و برکت شدند، کلاس آموزشی تزئینات صنایع دستی مس را در هرمزآباد برگزار کردیم وی همچنین خواستار همکاری بیشتر مجتمع مس سرچشمه در این رابطه شد.

منبع:روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزيده تصاوير
برنامه هاي پيش رو (سند راهبردي)
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس

شرکت های مرتبط