در شرایط فشار و تحریم باید راهکاری پیش‌بینی شود تا هر مجموعه‌ای بتواند خود را از بحران‌ها نجات دهد و این اقتصاد مقاومتی است لذا باید اهداف اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی هر مجموعه ای در مقابل تنش‌ها و مشکلات باشد.(مدیر مجتمع مس سرچشمه)
 


کد خبر: 620/ ٠٩:٣٣ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 620
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي, اقتصاد مقاومتی
تشريح اقدامات کارگروه اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه
 
دبير کارگروه اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه اقدامات اين کارگروه را در راستاي مسئوليتهاي اجتماعي شرکت مس تشريح کرد.

دکتر محسن ارسلان با اشاره به اينکه شرکت مس از بدو تاسيس در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي رسالتهاي خود را انجام داده است، اظهار داشت: قبل از اينکه استاندار وقت کرمان بحث معين هاي اقتصادي را در استان شکل داده و مس منطقه کرمان را به عنوان معين منطقه 6 استان کرمان شامل شهرهاي رفسنجان، انار، شهربابک و بخش پاريز معرفي نمايند از ديرباز اين رسالت را مديران ارشد مس دنبال مي کردند و مسئوليتهاي اجتماعي شرکت را در استان و بويژه در شهرستانهاي همجوار کارخانه به عهده داشتند.

وي افزود: پس از اينکه مجتمع مس سرچشمه به عنوان معين منطقه 6 استان کرمان معرفي شد کميته راهبردي در سطح شرکت در دوران هيئت مديره قبلي ايجاد شد و پس از آن در دوران فعلي اين کار با سرعت و شدت بيشتري دنبال مي شود.

وي عنوان داشت: با توجه به منويات مقام معظم رهبري مدظله العالي و خط مشي گيري از سياست هاي اقتصاد مقاومتي تبييني ايشان و با سرلوحه قراردادن رسالت توانمند سازي منطقه و ارتقا خوداتكايي كه منتج از برنامه هاي مصوب هيئت مديره مس بود ، هدف گذاري عاليه اين ستاد مشخص گرديد .

ارسلان ادامه داد: در راستاي تحقق اهداف ستاد و با تأکيد مهندس احمدي مديريت مجتمع مس سرچشمه در شهريور ماه سال 1397 ، اولين نمايشگاه توانمندي ها و نيازمندي هاي صنعت مس را در دانشگاه ولي عصر(عج) رفسنجان برگزار کرديم. در اين نمايشگاه براي نخستين بار به همراه توانمندي هايي که صنعت مس رونمايي کرد، نيازمنديهاي اين مجموعه عظيم اقتصادي نيز به صورت فيزيکي نمايش داده شد ، اين اقدام مسيرنماي سرمايه گذاران منطقه و صاحبان انديشه گرديد.

دبير کارگروه اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه افزود : در اين نمايشگاه ضمن تبيين نيازمندي ها ، دستورالعمل هاي سرمايه گذاري معرفي شد ضمن اينكه در پنل هاي تخصصي با حضور صنعتگران و کارشناسان در بخش هاي مختلف اين موارد مورد مباحثه و تحليل و حتي تصحيح قرار گرفت.

ارسلان خاطرنشان کرد: پس از نمايشگاه ، کارگروه کميته راهبردي ارتباط با صنعت تشکيل شد که در آن مديريت و معاونين مربوطه مجتمع مس، و رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان و کارشناسان ذيربط حضور دارند در اين کميته سياست هاي راهبردي جهت تسهيل و تسريع فرآيند تامين نيازهاي مس تدوين شد.

وي اظهار داشت: تلاش و مصوبات اين كارگروه موجب تقويت پل ارتباطي بين صنعتگران و مجموعه مس شده و نهايتا بخش عظيمي از اهداف ستاد اقتصاد مقاومتي مس سرچشمه در مسير توانمند سازي منطقه از اين طريق ميسر شد كه به لطف خداوند در حال توسعه و تكامل بيشتر است .

دبير کارگروه اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه با اشاره به ضرورت ارتقا سطح دانش فني صنعتگران بومي ، عنوان کرد: آموزش و رشد سطح دانش صنعتگران منطقه از برنامه ريزي هاي ما پيش از برگزاري نمايشگاه توانمندسازي بود در همين رابطه نيازسنجي آموزشي در بين تخصص هاي مورد نظر در منطقه صورت پذيرفت و با سرمشق گيري از خروجي اين نيازسنجي کارگاهها و سمينارهاي متعددي در زمينه الزامات توليد صنعتي، علمي اقتصادي برگزار گرديد.

به لطف خداوند آموزش دانش فني و اعتلاي سطح توانمندي سرمايه گذاران، كارآفرينان و صنعتگران با برگزاري دوره ها تامين گرديد ، حتي آموزش مديران ادارات و سازمانهاي منطقه نيز در دستور كار قرار گرفت كه در اين راستا کارگاه برنامه ريزي بر مبناي آينده پژوهي مديران را با حضور همكاران مجتمع مس سرچشمه، مديران ادارات رفسنجان، انار، بخش پاريز و شهر سرچشمه برگزار کرديم که در سطح استان بي نظير بود.

ارسلان با اشاره به اينکه به صورت ماهانه اين کارگاهها براي کارآفرينان، دانش پژوهان، شرکتهاي دانش بنيان و مديران انجام مي شود، ابراز داشت: در بحث مسئوليت هاي اجتماعي نيز کارگاههاي تربيت درمانگر اوتيسم، کارگاه توانمندسازي در حوزه صنايع دستي را در سطح شهرستان برگزار کرديم و اميدواريم در حوزه مسئوليتهاي اجتماعي در کنار فعاليتهايي که روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه سالها انجام مي دهد در حوزه اجتماعي نيز رسالت خود را انجام دهيم .

وي از اجراي طرح خوداتکايي و توانمندسازي مناطق همجوار مس از طريق مشارکت دانشگاه ولي عصر(عج) رفسنجان نيز خبر داد و گفت: اين طرح در بعد کشاورزي و کشت زعفران، گل محمدي، گياهان دارويي است که مورد استقبال جامعه کشاورزي مناطق همجوار مس قرار گرفته و به نوعي پوشش اشتغال را براي جوانان در منطقه فراهم مي کند.

ارسلان به برگزاري نشست هايي با شوراهاي اسلامي، دهياران، بخشداران و فرمانداران رفسنجان و انار اشاره نموده و عنوان کرد: اين موضوع منجر به اين قضيه شد که زمينه هاي سرمايه گذاري صنعتي، معدني و راه اندازي کسب و کارهاي کوچک در شهر ها و روستاهاي منطقه شناسايي شده و بر اساس اولويت ها به سرمايه گذاران و بانك هاي عامل جهت راه اندازي معرفي گردند.

دبير کارگروه اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه در ادامه گفت: اقدام ديگري که با همکاري معاونت طرح و توسعه مجتمع مس سرچشمه صورت گرفت راه اندازي مرکز شتاب دهنده صنعتي و معدني در رفسنجان بود . اين مرکز شتاب دهنده را در رفسنجان مستقر کرديم تا علاوه بر خدماتي که به خود مجموعه مس به عنوان يک تسهيلگر صنعت مي تواند ارائه دهد، از شرکتهاي دانش بنيان، مراکز رشد و فناوري و شرکتهايي که به عنوان نيازمنديهاي توسعه و خدمات شهري مورد نياز شهرداري هستند حمايت کند ، خوشبختانه اين مرکز شتاب دهنده مورد استقبال شرکتهاي دانش بنيان و جوامع شهري قرار گرفته و اميدواريم تا 6 ماه آينده خروجي خوبي داشته باشد.

ارسلان با بيان اين مطلب که نشست هايي به طور مرتب با مسئولين و سرمايه گذاران و متوليان کسب و کار رفسنجان و انار و بخش پاريز داريم، يادآور شد: ارتباطاتي با انجمن توسعه فرهنگ کارآفريني و کليه متوليان امر آموزش اعم از دانشگاهها، آموزش فني و حرفه اي و آموزش و پروررش شهرستان رفسنجان نيز برقرار کرديم تا بتوانيم در راستاي مسئوليتهاي اجتماعي خود به عنوان معين اقتصادي منطقه 6 آتيه خوبي را براي توسعه صنعتي ،فرهنگي و اجتماعي در استان داشته باشيم.

وي تأکيد کرد: شرکت مس با توانمندي و جايگاهي که به عنوان قطب صنعتي معدني دارد و حضورش در جوار شهرهايي که امکانات خوب و جوانان نخبه اي دارند مي تواند با ايجاد ارتباط بين اين حوزه ها اقدامات موثري را رقم بزند .

ارسلان در پايان ابراز داشت: اگر براي توسعه فرهنگ کارآفريني و رشد توانمندي افراد براي ورود به بازار کار اقدام نکنيم اين افراد ممکن است مطالبه گر باشند ولي بستر مساعد ابراز آن فراهم نشده باشد، اما اگر جوانان توانمند شوند خودشان منشا اثر و بستر کسب و کار کوچک خواهند شد.

منبع:روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزيده تصاوير
برنامه هاي پيش رو (سند راهبردي)
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس

شرکت های مرتبط