در شرایط فشار و تحریم باید راهکاری پیش‌بینی شود تا هر مجموعه‌ای بتواند خود را از بحران‌ها نجات دهد و این اقتصاد مقاومتی است لذا باید اهداف اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی هر مجموعه ای در مقابل تنش‌ها و مشکلات باشد.(مدیر مجتمع مس سرچشمه)
 


کد خبر: 279/ ١٥:١٩ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 279
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اقتصاد مقاومتی
همايش مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس
 
به همت ستاد اقتصاد مقاومتي، روابط عمومي و مركز آموزش مس سرچشمه با همراهي انجمن کارآفرينان رفسنجان سمينار مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس با حضور احمدي مديريت مجتمع مس سرچشمه ، کارآفرينان ، مردم ، مسئولين و با سخنراني افشين سليماني سالار در هتل هيلان رفسنجان برگزار شد.

به همت ستاد اقتصاد مقاومتي، روابط عمومي و مركز آموزش مس سرچشمه با همراهي انجمن کارآفرينان رفسنجان سمينار مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس با حضور احمدي مديريت مجتمع مس سرچشمه ، کارآفرينان ، مردم ، مسئولين و با سخنراني افشين سليماني سالار در هتل هيلان رفسنجان برگزار شد.

افشين سليماني سالار رد راستاي تشريح ابعاد همايش گفت: اين همايش به همت مجتمع مس سرچشمه در چارچوب توسعه صنايع پايين دستي مس، توسعه کارآفريني و توجه به اقتصاد مقاومتي و اجراي فرهنگسازي توليد ملي برگزار شد.

وي با بيان اينکه کارگاه بوم مدل کسب و کار را در اين همايش برگزار کرديم که استقبال گسترده و خيلي خوبي از آن شد و مديران ارشد شرکت مس نيز در آن حضور داشتند، افزود: استقبال گسترده اي در خصوص توسعه توليدات محلي و توسعه صنايع پايين دستي از طريق سرمايه گذاران در اين همايش را شاهد بوديم.

سليماني سالار با تأکيد بر اينکه نيازي نيست که کشاورزي در شهرستان رفسنجان فراموش شود، بيان کرد: قطعاً با تدابيري که انديشيده مي شود حجم محصول پسته ممکن است کمتر شود اما مطمئناً اين محصول استراتژيک پايدار خواهد بود اما در کنار آن صنعت نيز در اين شهرستان که تک محصولي است، رونق پيدا خواهد کرد.

دبيركارگروه ستاد اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه در سمينار مهارت هاي کارآفريني و بررسي سرمايه گذاري در صنايع پايين دستي مس در محل هتل هيلان رفسنجان اظهار کرد: اين همايش پيش زمينه اي براي برگزاري نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي صنايع مس ايران مي باشد که با درايت مهندس احمدي مدير محترم مجتمع مس سرچشمه برگزار مي شود.

محسن ارسلان افزود : اين نمايشگاه فرصتي مناسب براي صاحبان حرف و جامعه صنعتي شهرستان و استان است که با همت و ياري و هم انديشي با نيازمندي هاي صنعت مس آشنا شده و در عرصه توسعه و ارتقاء اين صنعت قدم بردارند و راهي براي بومي سازي بيشتر قطعات مورد نياز اين صنعت ايجاد گردد.

مشاورفرهنگي و اجتماعي مديريت مجتمع مس سرچشمه با بيان اينکه توانمندي هاي صنعتي خوبي در حوزه شهرستان رفسنجان وجود دارد، يادآور شد: تأکيدي که سياست هاي جديد شرکت مس و مجموعه مجتمع مس سرچشمه در چارچوب معين اقتصادي منطقه شش شهرستانهاي رفسنجان، انار، شهربابک دارد کارآفريني اجتماعي است.

ارسلان در اين زمينه توضيح داد: کارآفريني اجتماعي نگاه ويژه به مسئله اي مهم است که به اين حوزه وارد شده و راهکارهايي براي حل مسئله برسيم.

وي ادامه داد: شهر ما وابسته به اقتصاد تک محصولي است و امسال که بيش از 80 درصد محصول شهرستان از بين رفته است شايد تلنگر بهتري براي حضور پررنگ صنعتگراني است که بيشتر در بخش کشاورزي فعاليت مي کنند.

مشاورفرهنگي واجتماعي مديريت مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: اميدوارم با نگاه به مسئله کارآفريني اجتماعي و با معرفي خاصي که همکاران در صنعت مس در معرفي نيازمندي هاي خود دارند ما را به سمتي هدايت کند که از اين پتانسيل با توانمندي که در حوزه دانشگاهي، حوزه آموزش شرکت مس و توانمندي که در حوزه صنعت شهرستان وجود دارد بتوانيم با کيفيت بهتر به حل مسئله و بحران در منطفه با نگاه کارآفرينانه برسيم.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزيده تصاوير
برنامه هاي پيش رو (سند راهبردي)
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس

شرکت های مرتبط