در شرایط فشار و تحریم باید راهکاری پیش‌بینی شود تا هر مجموعه‌ای بتواند خود را از بحران‌ها نجات دهد و این اقتصاد مقاومتی است لذا باید اهداف اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی هر مجموعه ای در مقابل تنش‌ها و مشکلات باشد.(مدیر مجتمع مس سرچشمه)
 


کد خبر: 321/ ١٤:٤١ - سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 321
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اقتصاد مقاومتی
نمايشگاه توانمندي ها و نيازمندي هاي مس سرچشمه در بستر اقتصاد مقاومتي
 
اولين نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي مس سرچشمه در بستر اقتصاد مقاومتي با حضور مديران ارشد مجتمع مس سرچشمه، مدير کل صنعت، معدن و تجارت استان، نماينده مردم رفسنجان ، امام جمعه، فرماندار و جمعي از ديگر مسئولين شهرستان، کارآفرينان و صنعتگران در فضايي به وسعت 1800 متر مربع داير شد .

اولين نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي مس سرچشمه در بستر اقتصاد مقاومتي با حضور مديران ارشد مجتمع مس سرچشمه، مدير کل صنعت، معدن و تجارت استان، نماينده مردم رفسنجان ، امام جمعه، فرماندار و جمعي از ديگر مسئولين شهرستان، کارآفرينان و صنعتگران در فضايي به وسعت 1800 متر مربع داير شد .

 مدير مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در آئين افتتاح اين نمايشگاه، با بيان اينکه شرکت ملي صنايع مس ايران جزء پنج شرکت بورسي کشور است، تأکيد کرد: شرکت مس هميشه يک صنعت بسيار مطمئن براي سرمايه‌گذاري‌ با وضعيت مالي خوب بوده است و فلز استراتژيک مس بخش عمده از مشکلات حوزه صنعت در کشور را به دوش مي کشد و با اين ظرفيت آماده همکاري با جوامع پيراموني خود را داريم.

حسين احمدي افزود: اينکه مي‌گويند چرا منطقه صنعتي نيست بايد گفت شايد نيازي نبوده، استان کرمان قطب کشاورزي بوده و بيشتر در حوزه کشاورزي کار مي‌کردند و در حوزه صنعتي ورود نکرده الان مشکلاتي که براي کشاورزي پيش آمده مسائل آب و خشکسالي شايد لزوم بازنگري در عقايد و اعمال‌مان را بطلبد و بايد از فرايند کشاورزي به سمت صنعتي شدن برويم حتي کشاورزي مکانيزه هم ضرورت است.مدير مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصريح کرد: شرکت مس در حوزه مسئوليت‌هاي اجتماعي متعهد است و در اين راستا سياست شرکت استفاده حداکثري از توان داخلي و ظرفيت هاي کشور است و خود را متعهد به کار در اين حوزه مي‌داند.وي بيان کرد: مواد مصرفي قطعات کارخانه‌ها و صنايعي که توجيه اقتصادي دارد همکارانم برنامه‌ريزي مي‌ کنند که به خوبي مديريت شود حتي اگر شرايط تحريم نباشد هم مس بخش عمده مشکلات صنعت کشو را به دوش مي کشد.

مدير مجتمع مس سرچشمه رفسنجان  اظهار کرد: در حوزه مسئوليت هاي اجتماعي در حوزه ساخت و توليدات داخلي، جامعه پيرامون ما تامين کنندگان و سازندگان کالا هستند که بايد از ظرفيت آنها استفاده شود، شرکت مس اخيرا کميته ساخت داخلي را تشکيل داده که وظيفه شناسايي اقلام مورد نياز شرکت، اقدامات مهندسي در خصوص تهيه اسناد و مدارک، مهندسي معکوس، مهندسي مجدد و کارگروه‌هاي ساخت و کنترل کيفيت را بر عهده دارد.

وي گفت: شرکت مس در اين زمينه پيشقدم شده و جلساتي را با صنعتگران بزرگ برگزار کرده و درخواستهاي خود را به همه ذينفعان ارائه داده و از آنها تقاضاي همکاري کرده است.در زمينه هاي ديگر نيز پيشنهادهايي شده از جمله در زمينه توسعه زيرساختهاي آموزشي، توسعه زيرساختهاي منابع انساني و کمک به برگزاري دوره هاي آموزشي شرکتهاي هدف و پياده سازي استانداردها آمادگي دارد به همه جوامع پيراموني کمک کند. شرايط کنوني ايجاب مي کند که دست به دست يکديگر از اين بحران عبور کنيم و بتوانيم از ظرفيت شهر و منطقه خود و تمام جوامع پيراموني خود و کل استان استفاده کنيم.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نيز در اين مراسم گفت:: در تکميل زنجيره مس اتفاقات خيلي بزرگ و خوبي افتاده است يک بازار براي تمام صنايع کوچک و متوسط در استان ايجاد شده که اگر خوب مديريت کنيم به راحتي رونق در واحدهاي کوچک و متوسط ايجاد مي‌شود.

حسيني‌نژاد توضيح داد: اقلام مصرفي که نيازهاي شرکت ملي مس و همين‌طور گل‌گهر را که گرفتيم به طور خاص در گل‌گهر ماهانه ۸۰ ميليارد تومان نياز مصرفي دارند اگر به آن توجه شود بازار بزرگي در استان ايجاد خواهد شد، در حوزه مس بالاي ۶۰۰ ميليارد تومان قطعات مصرفي است. نماينده مردم رفسنجان و انار در مجلس نيز در اين مراسم گفت: در منطقه ويژه اقتصادي رفسنجان صنايع پايين‌دستي در حال راه‌اندازي است و اراضي واگذاري به اين بخش ۴۰ درصد زير قيمت به متقاضيان واگذار خواهد شد و اين فرصتي براي سرمايه‌گذاران است. در اين وضعيت اقتصادي برگزاري اين نمايشگاه توانمنديها مي تواند کمک بزرگي به بهبود وضعيت اقتصادي شهرستان مي کند.

احمد انارکي‌محمدي با اشاره به اينکه در ۱۰ سال آينده مشکل آب کشاورزي داريم، اظهار کرد: انتقال هر متر مکعب آب از خليج‌فارس به مس سرچشمه، گل‌گهر سيرجان و چادرملوي يزد چهار دلار هزينه در بر دارد.

انارکي‌محمدي با اشاره به اينکه برگزاري اين نمايشگاه مي تواند به صنعتگر انگيزه ايجاد کند، بيان کرد: معدن مس سرچشمه بزرگترين معدن روباز خاوريانه است و هشت درصد از برنامه تعريف شده توليد مس جلوتر است.

شايان ذكر است ستاد اقتصاد مقاومتي مجتمع مس سرچشمه به همراهي روابط عمومي و امور اجتماعي در راستاي تحقق اهداف عاليه مجتمع مس سرچشمه به عنوان معين اقتصادي منطقه6 و به منظور توانمندسازي و خوداتكايي صنايع مرتبط با مس اين نمايشگاه را طراحي و به منظور بازديد عموم و به خصوص سرمايه گذاران و صاحبان صنايع در شهرستان رفسنجان برگزار كردند.

در حاشيه اين نمايشگاه سه پنل تخصصي ” زنجيره تأمين و بومي سازي قطعات ” با حضور مدير امور انبار و سفارشات و مسئولين شرکت خدمات بازرگاني، پنل ” آموزش و پژوهش” با حضور مدير تحقيق و توسعه ، امور آموزش و تجهيز نيروي انساني مجتمع مس سرچشمه و مديران دانشگاهها و پنل «اقتصاد مقاومتي، چشم اندازها و راهکارها» با حضور دبير کارگروه اقتصاد مقاومتي شرکت ملي صنايع مس ايران و مسئولين شهرستان برگزار شد.

در پنل «اقتصاد مقاومتي، چشم اندازها و راهکارها» ، بسترهاي مستعد سرمايه گذاري در صنايع بالادستي و پايين دستي مجتمع مس سرچشمه تبيين و پيرامون اولويت ها ، اهميت ، چگونگي سرمايه گذاري و نحوه حمايت و هدايت مجتمع مس بحث و تبادل نظر شد .

نمايشگاه توانمندي ها و نيازمنديهاي مس سرچشمه در بستر اقتصاد مقاومتي علاوه بر آشنايي با ظرفيت هاي موجود براي سرمايه گذاري در صنايع بالادستي و پايين دستي مس ، گوشه اي از توانمندي هاي ملي و بين المللي مجتمع مس سرچشمه را به نمايش گذاشت .

واحدهاي روابط عمومي ، معاونت پشتيباني ، شرکت خدمات بازرگاني ، معاونت مهندسي ومديريت انرژي، معاونت بهره برداري ،معاونت توسعه، امور آموزش و تجهيز نيروي انساني، امور تحقيق و توسعه و شرکت سرمايه گذاري مجتمع مس سرچشمه و شرکت کوشا کانسار در اين نمايشگاه حضور داشتند.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

گزيده تصاوير
برنامه هاي پيش رو (سند راهبردي)
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس

شرکت های مرتبط