کد خبر: 130/ ٠٨:٤٩ - دوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 130
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, خارجي
شرکت بارریک گلد شایعات در مورد ادغام این شرکت با فریپورت مک موران را رد کرد
 
مدیر عامل بارریک گلد، مارک بریستاو، روز پنجشنبه گفت که این شرکت بدنبال ادغام با شرکت معدنکاری مس فریپورت مک موران نیست هر چند که او به معدن مس گراسبرگ فریپورت در اندونزی علاقه مند و مایل به توسعه فعالیتهای بارریک در پاسیفیک ریم است.

 بریستاو در حاشیه کنفرانس ماینینگ ایندابا در کِیپ تاون به رویترز گفت شایعات در مورد اینکه دومین شرکت بزرگ معدنکاری طلای جهان، بارریک گلد، برای ادغام با فریپورت برنامه ریزی کرده کاملاً غلط اند. اما او گفت که او به معدن گراسبرگ فریپورت در اندونزی—بزرگترین معدن طلا و دومین معدن بزرگ مس جهان—علاقه مند است. او گفت ، "بعضی ها می پرسند آیا به گراسبرگ علاقه مندی؟ من می گویم باید باشم چون این معدن یک دارایی درجه یک است." منظور از دارایی های درجه یک معادن پرعیار و برخوردار از عمر طولانی می باشد. مدیر عامل بارریک می خواهد بخش مس این شرکت را برای سرمایه گذاری بر روند پیش بینی شده تقاضا برای این فلز در آینده به علت متداول شدن اتومبیلهای الکتریکی رشد دهد. بریستاو گفت، "اگر شما می خواهید یک شرکت معدنکاری طلا در تراز جهانی باشید ناچار از روی آوردن به مس هستید. اگر شما به رواج اتومبیلهای برقی باور داشته باشید، که من دارم، در دوره ده ساله آینده راهبردی ترین فلز جهان مس خواهد بود." با وجود این، او خاطر نشان کرد که او هنوز مورد عملیاتی و سودآوری را نیافته تا اقدام به انعقاد قرارداد نماید. او گفت فریپورت مک موران که سابقه اش به 1834 باز می گردد می تواند ریسک میراث را در پیش پای ما بگذارد. او گفت، "فریپورت شرکتی بسیار قدیمی ست و تعدادی از شرکتهای خیلی قدیمی را خریده است پس ریسک تعهدات نوسازی و غیره وجود دارد...و همچنین شما هیچگاه نمی خواهید بدون پشتکار لازم و مناسب وارد جایی مانند اندونزی بشوید." مدیر عامل فریپورت مک موران گفته است که او زمانی که سه پروژه توسعه جاری تا 2022 تکمیل شوند خریدها، ادغام ها و دیگر موارد را در نظر خواهد گرفت.

پیشنهاد پاپوآ گینه نو

بریستاو در رابطه با درگیرهایی که شرکت با ناآرامی در معدن پورگرا در پاپوآ گینه نو دارد به رویترز گفت که بارریک به دولت این منطقه در پاسخ به تقاضاهای آن برای سهام بیشتر، پیشنهاد سهم 52 درصدی در منافع اقتصادی این معدن را داده است. او گفت، "اصل ما چنان که در تانزانیا عمل کرده ایم نصف-نصف است. در حقیقت در این مورد ما اندکی بیش از نصف خواهیم پرداخت."  بارریک ماه گذشته قراردادی را با تانزانیا به امضاء رساند که بر مبنای آن 16 درصد از سهام هر یک از سه معدن طلای شرکت در این کشور و نصف منافع اقتصادی آنها را به دولت خواهد داد و بدین ترتیب به یک مناقشه شدید مالیاتی پایان داد. بریستاو گفت اگر بارریک در حل منازعه اش در پاپوآ گینه نو موفق شود توسعه عملیاتهای این شرکت در ناحیه غنی از طلا و مس پاسیفیک ریم با بازار مناسب تری روبرو خواهد بود. بریستاو در پاسخ به پرسشی در مورد معدن مس لوموانا در زامبیا گفت که او الزاماً به فروش آن اقدام نخواهد کرد و در عوض می تواند بدنبال شریکی در زامبیا یا قراردادی با یک شرکت فراوری مس باشد.


Mining.com :منبع

 

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: