کد خبر: 38/ ١٤:٢٨ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 38
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
طبق آمار گروه مطالعات بین المللی مس
ظرفیت صنعت مس جهانی در ۴ ماه نخست امسال افزایش یافت
 
جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس نشان می دهد میزان ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی چهار ماهه نخست امسال، حدود ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار تن بود که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی ۲.۷ درصد افزایش یافته است.

به نقل از وب سایت رسمی گروه مطالعات بین المللی مس، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس نشان می دهد میزان ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی چهار ماهه نخست امسال، حدود ۹ میلیون و ۳۲۷ هزار تن بود که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی ۲.۷ درصد افزایش یافته است. این رقم در مدت زمان یادشده در سال گذشته میلادی ۹ میلیون و ۷۸ هزار تن بود.

 

براساس این گزارش،‌ میزان ظرفیت معادن مس جهانی در مدت زمان این گزارش هشت میلیون و ۱۷۰ هزار تن برآورد شده و این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی ( هشت میلیون و ۱۴۰ هزار تن) حدود ۳۷ صدم درصد رشد نشان می دهد.

 

همچنین بهای جهانی مس در یک سال گذشته میلادی، با ریزش  ۵۶۶ دلاری روبرو شده است.

 

گزارشهای خبری نشان می دهد بهای جهانی مس از هر تن حدود ۶ هزار و ۵۰۰ دلار در ماه مارس ۲۰۱۸ (اسفند ۹۶-فروردین ۹۷) به حدود هرتن پنج هزار و ۹۵۷ دلار در روزهای اخیر رسیده است.

 

بنابر این گزارش، شرکت های مس جهانی طی چهار ماهه امسال، حدود ۶ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۸۰۰ تن ماده معدنی تولید کردند و این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۶ میلیون و ۶۰۴ هزار تن بود که حاکی از کاهش ۹ دهم درصدی تولید است.

 

گروه مطالعات بین المللی مس پیش از این اعلام کرده بود که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹، بازار مس تصفیه شده با کسری روبرو شد، این گزارش نشان می دهد گروه مطالعات بین المللی در ماه مارس(اسفند ۹۷-فروردین ۹۸) ۵۱  هزار تن کسری داشته است.

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط