کد خبر: 57/ ١٥:٣١ - سه شنبه ١١ تير ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 57
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
موسسه فیچ پیش‌بینی کرد
رشد ثابت تولید جهانی مس طی 10 سال آینده
 
طبق آخرین گزارش منتشرشده توسط موسسه فیچ ریتینگز، تولید جهانی مس طی چند سال آینده رشد ثابتی خواهد داشت. بر پایه پیش‌بینی این موسسه تولید سالانه مس طی سال‌های 2019 تا 2028، میانگین نرخ رشد سالانه‌ای برابر با 3،5 درصد را تجربه خواهد کرد.

به گزارش مس پرس، همچنین موسسه Fitch انتظار دارد که حجم تولید از 21،4 میلیون تن به 27،8 میلیون تن طی این مدت افزایش یابد.
طبق پیش‌بینی این موسسه، تولید در کشور شیلی، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان، سالانه رشد 4 درصدی خواهد داشت. البته، پیش‌بینی رشد تولید مس در سال جاری به‌تازگی مورد تجدیدنظر قرار گرفته و به 1،75 درصد کاهش پیدا کرده است. شرایط دشوار آب و هوایی، کاهش سطح عیار کانه‌ها و تداوم وقفه تولیدی در معدن Chuquicamata، تولید مس در سال جاری را تحت تأثیر قرار خواهد داد. انتظار می‌رود که در نیمه دوم سال 2019 با افزایش تولید عملیات‌های مهمی مانند Candelaria، Caserones و Sierra Gorda شرایط بهبود یابد.
پیش‌بینی می‌شود که رشد تولید چین نسبت به سال‌های گذشته با کندی همراه باشد؛ چراکه کاهش سطح عیار کانه‌ها، تعدادی از معادن این کشور را غیر سودآور کرده است. بازارهای مهم دیگری که در این گزارش به آن اشاره‌ شده است، شامل کشورهای پرو، ایالات‌متحده و جمهوری دموکرات کنگو هستند که برای هر یک از آن‌ها، رشد قدرتمندی پیش‌بینی می‌شود.
انتظار می‌رود در چند سال آینده، پروژه‌های مس بیش‌تری وارد مدار تولید شوند. کشورهای استرالیا و کانادا محل احداث این پروژه‌های جدید خواهند بود.

منبع: مس پرس

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
ستاد اقتصاد مقاومتي سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری مس پرس
انتشارات آرشیو ...

شرکت های مرتبط