کد خبر: 186/ ٠٧:٤٣ - دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 186
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت مس:
سهم مس در تولید ناخالص داخلی باید افزایش یابد
 
دکتر محمدباقر عالی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حوزه معدن می‌تواند جایگزین بخش نفت شود گفت: در میان حوزه‌های معدنی، صنعت مس پتانسیل‌های بسیار خوبی برای در اختیار گرفتن سهم بیشتری از GDP کشور دارد.

 محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیأت عامل ایدرو در مراسم تودیع و معارفه مدیران‌عامل پیشین و جدید شرکت مس ضمن قدردانی از زحمات مهندس بنی‌اسدی‌راد و تبریک به دکتر اردشیر سعد محمدی گفت: بر اساس شناختی که من از  آقایان مهندس بنی‌اسدی‌‌راد و دکتر سعد محمدی در حوزه مدیریتی دارم، با وجود تفاوت در شیوه مدیریتی نقاط مشترکی در نوع کار  هر دو وجود دارد از جمله اعتقاد قلبی و عملی به کرامت انسان‌هایی است که با ایشان کار می‌کردند.
وی افزود: از این منظر دوره مدیریت مهندس بنی‌اسدی‌راد یک سال ویژه هم برای پرسنل و هم برای بازنشستگان عزیز صنعت مس بود. علاوه بر این هر دوی این بزرگواران محور فعالیت‌هایشان بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ای متمرکز  بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به دوره مدیرعاملی پیشین دکتر سعد محمدی گفت: به جرئت می‌توان گفت ایشان در دوره مدیریت‌شان حوزه توسعه را در شرکت مس به‌شدت فعال و متحول کردند و زمینه‌های توسعه ‌پایدار شرکت مس را فراهم کردند.
عالی با تأکید بر این‌که حوزه مس در کشور از پتانسیل‌های بسیار زیادی برای توسعه برخوردار است بیان کرد: تکمیل زنجیره تولید در صنعت مس و دست‌یابی به 700 هزار تن مس کاتدی از اهداف ایشان در دوره نخست مدیرعاملی‌شان بود که این طرح‌ها در زمان مهندس بنی‌اسدی‌راد به‌شدت دنبال شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات دوره مدیرعاملی مهندس بنی‌اسدی‌راد اظهار داشت: در حوزه توسعه مهم‌ترین دستاورد ایشان راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با هدف حذف آلاینده‌های زیست محیطی بود.
وی افزود: علاوه بر این، ایجاد زیر‌ساخت‌های حمل و انتقال و ساخت مخازن اسید با هدف سهولت در فروش اسید سولفوریک در دوره ایشان آغاز شد و هم‌اکنون در حال اتمام است.
رئیس هیات‌عامل ایدرو با تأکید بر این‌که در یک سال گذشته در حوزه فعال‌سازی معادن درآلو و دره‌زار نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: انصافاً معدن مس درآلو در یک سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است و در معدن مس دره‌زار قرارداد مربوط به برخی از ماشین‌آلات نیز منعقد شده است.
عالی ادامه داد: در حوزه توسعه آذربایجان پروژه‌‌‌های خوبی در دوره نخست مدیرعاملی دکتر سعد محمدی کلید خورد که در یک سال گذشته با تلاشی که دوستان در منطقه کردند دوباره شروع شده است و انشاء الله در این دور هم با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.
به گفته معاون وزیر صنعت درمجموع شرکت ملی صنایع مس ایران در شرایط توسعه و رو به جلویی قرار دارد و قطعاً این روند روبه‌پیشرفت با دیدگاه حاکم بر ایمیدرو و اشراف آقای دکتر غریب‌پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت مس و همکاری اعضای محترم هیأت‌مدیره حتماً با سرعت و دقت بیشتری حفظ خواهد شد.

منبع:مس پرس

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: